وب‌گردی سه‌بعدی با Apple Vision Pro: چگونه این دستگاه تجربه مرورگر را انقلابی می‌کند

Apple Vision Pro می تواند نحوه وب گردی شما را برای همیشه تغییر دهد

مرور وب در Apple Vision Pro پتانسیل دارد که مانند بازی کردن یا تماشای ویدیو در هدست واقعیت ترکیبی همه‌جانبه باشد.

هنوز روشن نیست که آیا دستگاه جدید این شرکت از WebXR که یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) برای پشتیبانی از محتوای AR و VR در وبسایت‌ها و برنامه‌ها است استفاده خواهد کرد یا نه. اما در یک پست وبلاگ توسعه‌دهنده که پس از WWDC منتشر شد، اپل اعلام کرد که مرورگر سافاری که بر روی Vision Pro اجرا می‌شود، دارای همان موتور WebKit است. این نسخه از سافاری عملکردی مشابه نسخه استاندارد مرورگر خواهد داشت، با این تفاوت که ویژگی‌های محاسبات فضایی به آن اضافه شده است.

در عمل، کاربران یک نمای پانورامیک از جهان را در مرورگر خواهند دید به شرطی که هر وب‌سایتی که از آن بازدید می‌کنند دارای ویژگی‌های AR / VR باشد. به گفته اپل (از طریق TechGoing)، چنین ویژگی‌هایی در حال حاضر در حال توسعه هستند و باید به صورت دستی روشن شوند. هدف اپل همکاری با توسعه‌دهندگان واقعیت مجازی با استفاده از WebXR برای بهبود استاندارد WebXR است تا تجربه‌های AR / VR به صورت یکپارچه در سافاری کار کنند.

آیا Vision Pro می‌تواند عصر وب سه‌بعدی را آغاز کند؟

چند وظیفه ای اپل ویژن پرو
(اعتبار تصویر: Future )

Apple Vision Pro به عنوان یک دستگاه همه‌کاره به بازار عرضه می‌شود که برای کار کردن، بازی کردن و درگیر شدن در فعالیت‌های روزمره مانند عکس‌برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین منظور، منطقی به نظر می‌رسد که مرور وب با هدست به اندازه هر کار دیگری که می‌توانید روی دستگاه انجام دهید، فراگیر باشد.

به گزارش RoadtoVR، پس از فعال شدن قابلیت WebXR، از نوع نشست فراگیر-VR و ویژگی ردیابی دست برای ورود کاربر پشتیبانی خواهد کرد.

بااین حالت، کاربران می‌توانند به راحتی در وب‌سایت‌ها حرکت کنند، با استفاده از دست‌های خود از صفحات ورودی انتخاب کنند و حتی جزئیات را بزرگ‌تر کنند تا بهتر مشاهده شوند. این قابلیت‌ها می‌توانند تجربه مرور وب را برای کاربران Vision Pro به یک سطح جدید برسانند و از این نظر، عصر جدیدی از مرورگر سه‌بعدی را آغاز کند.

چه مشکلاتی برای Vision Pro وجود دارد؟

به طور قطع، اگر اپل بتواند این قابلیت‌ها را به خوبی پیاده‌سازی کند، Apple Vision Pro می‌تواند تجربه مرور وب را برای بسیاری از کاربران تغییر دهد. اما همچنین ممکن است مواجهه با چالش‌هایی باشد.

یکی از مشکلات اصلی این است که بسیاری از وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها در حال حاضر از WebXR پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین کاربران ممکن است نتوانند تمامی ویژگی‌های AR و VR را در همه جا تجربه کنند. همچنین، برخی از کاربران ممکن است نگران این باشند که مرور وب با استفاده از دستگاهی مانند Vision Pro به خصوصیت آن‌ها آسیب بزند.

برای مقابله با این مشکلات، اپل باید با توسعه‌دهندگان همکاری کند تا از WebXR استفاده کنند و مطمئن شوند که تجربیات AR و VR در وب به صورت یکپارچه و ایمن کار کنند. اگر این اتفاق بیفتد، Apple Vision Pro می‌تواند یک نقطه عطف برای تکنولوژی مرورگر واقعیت ترکیبی باشد و آینده‌ای روشن برای کاربران و توسعه‌دهندگان فراهم آورد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *