۳ دلیل برای خرید متا کوئست ۳ و ۱ دلیل بزرگ برای عدم خرید!

۳ دلیل برای خرید متا کوئست ۳ — و ۱ دلیل بزرگ برای انصراف

متا به طور رسمی هدست کوئست ۳ را در متا کانکت دیروز (۲۷ سپتامبر) عرضه کرد. و در حالی که همکار من، تونی پولانکو، قبل از کانکت زمانی را با کوئست ۳ گذراند — نقد کوئست ۳ او را بررسی کنید — من می‌خواستم به عنوان یک نفر حضوری در مقر متا در منلو پارک، کالیفرنیا، برای رویداد آن را بررسی کنم.

بعد از گذراندن یک جلسه دمو با متا کوئست ۳، واکنش من بسیار شبیه واقعیتی است که هدست جدید در آن دخالت دارد… متنوع. یکی از دسته‌ها، شما می‌توانید قطعاً گام‌هایی را که متا با کوئست ۳ برداشته است، ببینید. کنترل‌کننده‌ها خیلی خوب هستند. و عبور کامل از RGB با رنگ‌های پریشان کننده است.

متأسفانه، من بعد از دمو نمی‌توانم فکر کنم که کوئست ۳ چقدر نفوذی بوده است، بلکه به این نتیجه رسیدم که “ممکن است عالی باشد، اما…” در نهایت، ۳ دلیل برای خرید متا کوئست ۳ وجود دارد — و ۱ دلیل بزرگ برای انصراف از این هدست واقعیت مختلط وقتی که در تاریخ ۱۰ اکتبر با قیمت شروع از ۴۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

دلایل خرید متا کوئست ۳

کنترل‌کننده‌های تاچ پلاس شگفت‌آور هستند

متا کوئست 3
(اعتبار تصویر: Meta)

به راستی نمی‌توانم کافی از خوبی‌های کنترل‌کننده‌های تاچ پلاس متا کوئست ۳ بگویم. من با انتظار ورود به مرحله آزمون به آن‌ها می‌رفتم که یک ارتقاء کوچک باشند اما پس از استفاده از آن‌ها، من منتظر نمی‌مانم که در آینده از کنترل‌کننده‌های کوئست ۲ استفاده کنم.

کنترل‌کننده‌های تاچ پلاس فقط به این خاطر خوب هستند که چگونگی حس کنترل‌کننده در دست شما است. بله، بدون حلقه‌ی ردیابی خوب است، و احتمالاً این به متا اجازه داده است که کنترل‌کننده‌های تاچ پلاس را با محدودیت‌های فیزیکی کمتری طراحی کند. بازخورد لرزشی هم خوب است، اما به اندازه‌ای که زمین‌شکنی نیست. من متوجه شدم که برخی از تجربیات بازخورد لرزشی تولید نکردند که به تجربه خیلی اضافه کنند.

اما کنترل‌کننده به حقیقت به دست شما می‌آید. ارگونومیک آن عالی است. عجیب است که کنترل‌کننده‌های تاچ پلاس شاید چیز مورد علاقه‌ام در مورد کوئست ۳ باشند.

عبور چشمگیر تمام رنگی

متا کوئست 3
(اعتبار تصویر: Meta)

من تنها فرصتی برای تجربه یک بازی واقعیت مختلط داشتم: “رقابت‌های اول”. در این بازی، من مجبور به مبارزه با تعدادی از موجودات کوچک پرشیان بودم. جذاب بود.

اما چیزی که واقعاً من را تعجب‌آور کرد کیفیت عبور کامل و افکت‌های رایانه‌ای افزوده شده بود. افکت‌های افکت‌هایی که به نظر می‌آید بهترین چیزهایی است که من به طور معمول در واقعیت مجازی می‌بینم. با این حال، باید توجه کنم که سبک کارتونی بازی به این موضوع کمک کرده است. همچنین، عبور ویدئویی هم عالی به نظر می‌آید، و من تنها تکانه کمی در دستم توجه کردم.

دوباره، من زمان زیادی در واقعیت مختلط نگذراندم، بنابراین سخت است به طور قطعی بگویم که کوئست ۳ موفق بوده است یا نه. اما حداقل در اولین تجربه من با آن، نتایج ارضایی داشتم.

برای آینده ای با واقعیت ترکیبی آماده شوید

متا کوئست 3
(اعتبار تصویر: Meta)

در مورد واقعیت مختلط صحبت کردم و پس از صرف زمانی در آن، می‌توانم بگویم که این آینده است. واقعیت مجازی کاملاً ناپدید نخواهد شد — بهترین بازی‌های واقعیت مجازی همچنان جذابیت‌های زیادی دارند. اما قدرت جلب محیط اطراف شما از طریق عبور به واقعیت مختلط یک بازی‌بازیگر واقعیتی حقیقی است. و عجیب است که این احساس راحتی بیشتری دارد.

بنابراین، اگر می‌خواهید از واقعیت مختلط به عنوان یک پیشگام بهره‌برید، شما باید متا کوئست ۳ را بخرید یا منتظر ویژن پروی اپل بمانید. و با توجه به هزینه‌ی ویژن پروی اپل که ۳,۴۹۹ دلار است، قیمت شروع کوئست ۳ به مبلغ ۴۹۹ دلار بسیار جذاب‌تر است.

دلیل عدم خرید متا کوئست ۳

حال هنوز مجازی است

نسخه ی نمایشی متا کوئست 3 در حال انجام است
(اعتبار تصویر: Future )

حالا، به یادآوری کنید که تازه وقت زیادی را صرف تعریف از اینکه واقعیت مختلط چقدر عالی است، کردم؟ مشکل این است — هنوز نیازی به آن وجود ندارد. یا به عبارت دقیق‌تر، بخش زیادی از آن هنوز وجود ندارد.

نمونه: در دموی کوئست ۳، تعدادی بازی برای تست وجود داشت و فقط دو تای آن‌ها از واقعیت مختلط استفاده کردند. یکی از آن‌ها حتی برای من کار نکرد، اما من آن را به عنوان یک خطای عارضی در نظر می‌گیرم و به عنوان یک عیب به هدست واقعیت مجازی اعتبار نمی‌دهم.

اما کمبود گزینه‌ها؟ این را به عنوان یک نشانه منفی می‌شمارم. من می‌دانم که بیشتر به دست می‌آید و این که متا در سخنرانی اصلی مقابل واقعیت مختلط تجربی پرداخته و تجربی‌های واقعیت مختلط را به عنوان عناوین اصلی نمایش داده است. در واقع، واضح بود که متا به طور مستقیم به هدف ویژن پروی اپل و عنوان “کامپیوتر فضایی” آن اشاره می‌کند. اما مشکل این است که من تا به حال بیشتر از آن‌ها تجربه نکرده‌ام.

من امیدوارم که زمانی که بخواهم کوئست ۳ را بررسی کنم، نگرانی‌هایم کمتر شود و بتوانم به طور کامل هدست را توصیه کنم. اما در حال حاضر، محتوای واقعیت مختلط کافی وجود ندارد که من را به این نتیجه برساند “شما باید این را بخرید.” به همین دلیل است که من به صراحت پیشنهاد می‌دهم که تا زمانی که بیشتری مشاهده نمی‌شود، از خرید کوئست ۳ خودداری کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *