مک بوک ایر 15 اینچ: اپل اسرار طراحی و ویژگی‌های دیگر را با ما به اشتراک می‌گذارد

مک بوک ایر 15 اینچ: اپل اسرار طراحی و ویژگی‌های دیگر را با ما به اشتراک می‌گذارد

مک بوک ایر 15 اینچی، بزرگترین نسخه از مک بوک ایر تا به امروز است و این ویژگی برای برند ایر نیز صدق می‌کند. این لپتاپ 15 اینچی نازک‌ترین لپتاپ 15 اینچی در جهان است، با ضخامت فقط 0.45 اینچ و همه ویژگی‌هایی که در مورد مک بوک ایر 13 اینچی دوست داریم، از جمله عملکرد سریع تراشه M2، عمر باتری طولانی و نمایشگر روشن.

اما مک بوک ایر 15 اینچی فقط کپی کربنی از مک بوک ایر 13 اینچی نیست. علاوه بر صفحه نمایش بزرگتر 25Q، شما یک تاچ‌پد بزرگتر و یک سیستم 6-6 بلندگو در مقایسه با چیدمان 4 اسپیکر موجود در Airs 4 خواهید داشت. اپل بهبودهای قابل توجهی را در عملکرد و استقامت نسبت به بهترین لپتاپ‌های ویندوزی ارائه کرده است.

همانطور که در بررسی مک بوک ایر 15 اینچی مشاهده خواهید کرد، این لپتاپ یکی از بهترین لپتاپ‌هایی است که می‌توانید با قیمت 1,299 یورو خریداری کنید، حتی اگر بخواهید درگاه‌های بیشتری داشته باشد. اما اپل چگونه این سیستم را تا این حد نازک کرده است و رازهای پشت این دستگاه چیست؟

ما با کیت برگرون، نایب رئیس مهندسی سخت‌افزار اپل، و لارا متز، عضو تیم بازاریابی محصولات مک اپل، گفت‌وگو کرده‌ایم تا به این موضوع پی ببریم.

یادداشت ویراستاران: برخی از پاسخ‌ها به منظور وضوح و کوتاهی ویرایش شده‌اند.

چگونه اپل تصمیم گرفت مک بوک ایر 15 اینچی را عرضه کند؟

لارا متز: مک بوک ایر به دلیل داشتن ویژگی‌های شگفت‌انگیز و ترکیب بی‌نظیری از عملکرد و قابلیت‌های قابل حمل، شهرت دارد. این دستگاه نه تنها باریک و سبک است، بلکه دارای عمر باتری فوق‌العاده است، به طوری که می‌توانید در طول روز از آن در هر جایی که می‌خواهید استفاده کنید. و هنگامی که به بازار نگاه می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم که تعداد زیادی لپتاپ PC با نمایشگر 15 اینچی وجود دارد. بنابراین، ما می‌دانیم که کاربرانی وجود دارند که نیازی به یک مک بوک پرو با نمایشگر بزرگتر ندارند. آنها نیازی به همه این قابلیت‌ها و عملکردها ندارند و به همین دلیل اپل سیلیکون فرصت خوبی برای بررسی این موضوع داشت.

چرا 15.3 اینچ را بر خلاف اندازه‌های دیگر انتخاب کردید؟

کیت برگرون: ما با اعضای تیم نمایشگر خود همکاری فعالی داشتیم تا بفهمیم چگونه می‌توانیم تعداد پنل‌هایی که روی شیشه مادربرد قرار می‌دهیم را بهینه کنیم. بنابراین، ما می‌دانستیم که می‌خواهیم در حوزه 15 اینچی باشیم، اما این فرصت را داشتیم که تا 15.3 اینچ ادامه دهیم زیرا می‌توانستیم شیشه را به آن اندازه برسانیم. بنابراین، خوب است که به این نقطه مطلوب برسیم و حتی کمی بزرگتر شویم، که مشتریان ما واقعاً از آن استقبال خواهند کرد.

مک بوک ایر 2023 15 اینچی M2 باز روی یک سطح نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

چگونه توانستید MacBook Air 15 اینچی را اینقدر نازک بسازید و آیا هدفی بود که بتوانید بگویید این باریک‌ترین لپتاپ 15 اینچی جهان است؟

کیت: ما صادقانه، هدف خود را اینگونه آغاز کردیم که آیا می‌توانیم یک لپتاپ 15 اینچی را با ضخامتی مشابه 13 اینچ ساختارمند کنیم؟ در این ویدیو، زمانی که انگشت خود را به سمت بالا می‌برید تا کش را باز کنید، به طرز جادویی دو اینچ بزرگ‌تر می‌شود. یکی از نکات کلیدی که تیم واقعاً بر آن تمرکز کرد، عملکرد قابل اعتماد و دوام نسبت به نمایشگر بزرگ بود. نمایشگر LCD باید از نظر ساختاری بسیار استحکام داشته باشد، بنابراین ما از یک چسب ساختاری برای اتصال پنل به قطعه شاسی استفاده می‌کنیم که به آن صفحه نمایش می‌گوییم.

مک بوک ایر 2023 15 اینچی M2 باز روی یک سطح نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

مک بوک ایر 15 اینچی چه مزیت‌هایی نسبت به 13 اینچی دارد؟

کیت: چرا دربارهٔ اسپیکر ها صحبت نمی‌کنیم؟ ما توانستیم دو ووفر اضافی را به مک بوک ایر 15 اینچی نسبت به نسخهٔ 13 اینچی اضافه کنیم و از اندازهٔ بزرگتر صفحه نمایش برای تأمین این قابلیت استفاده کنیم. ما درایورهای حذف نیرو را در عرض محصول جبران می‌کنیم زیرا باید از آن جای پای بزرگتر استفاده کنیم. همچنین، ما می‌خواهیم تا جایی که می‌توانیم یک تاچ‌پد بزرگ را در این محصول قرار دهیم و در عین حال به‌یاد داشته باشیم که می‌خواهیم عمر باتری بالایی داشته باشیم که یک مک بوک ایر ارائه می‌دهد.

بنابراین، فقط برای اینکه خیلی سریع آن را خاموش کنید، صفحه نمایش بزرگتر نیاز به کمی قدرت بیشتر دارد. بنابراین، باید بر همین اساس اندازهٔ باتری را افزایش دهیم؛ زیرا اگر این کار را نکنیم، به اهداف عمر باتری نخواهیم رسید. بنابراین، ما می‌توانیم از محصول بزرگتر برای رشد کمی باتری و استفاده از فضا استفاده کنیم. همچنین، می‌توانیم تراک‌پد را گسترش دهیم و هنوز هم می‌توانیم عمر باتری مک بوک ایر را بهبود بخشیم.

چگونه توانستید به ادعای بزرگ عمر باتری 18 ساعته در مک بوک ایر 15 اینچی برسید؟

کیت: قطعاً حلقه‌های کنترل حرارتی و بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری وجود دارد که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

بار کاری برای یک صاحب مک بوک ایر معمولی نسبتاً سنگین است؛ به این معنی که ممکن است برای چند دقیقه کاری انجام دهند و سپس از کامپیوتر خود دور شوند یا یک فرآیند پس‌زمینه سبک یا اصلاً کاری انجام ندهند. بنابراین، ما می‌توانیم وارد شویم و اهرم‌های سیلیکون و نرم‌افزار را تغییر دهیم تا بتوانیم به موقع از این شکاف‌ها استفاده کنیم و در واقع قدرت را به کم‌ترین سطح برسانیم.

به عنوان مثال، می‌دانیم که زمانی در حال تماشای ویدیو هستید. این کاری است که بسیاری از افراد همیشه انجام می‌دهند، و ما سیلیکون را بهینه می‌کنیم تا بسیار کارآمد باشد؛ چه در رمزگذاری و چه در رمزگشایی جریان‌های ویدیویی. بنابراین، برای ما بسیار مهم است که با شرکای نرم‌افزاری و سیلیکونی خود همکاری نزدیکی داشته باشیم تا بتوانیم از معماری کامل از بالا به پایین کامپیوتر بهره‌برداری کنیم.

آیا نگران این هستید که با افزایش قیمت مک بوک ایر 15 اینچی به قلمرو مک بوک پرو، خریداران ممکن است گیج شوند؟

لارا: در درجه اول، مک بوک ایر محصولی باریک و سبک است که بسیار قابل حمل است. بنابراین، برای تعیین ارزش آن برای کاربران، کار را با درست بودن این گزاره شروع کردیم. و من فکر می‌کنم با استفاده از اپل سیلیکون، ما توانایی‌ها و قابلیت‌هایی را که یک مک بوک ایر در یک طراحی بدون فن و به طور آرامی عمل می‌کند، به طور شگفت‌انگیزی ارتقا داده‌ایم. بنابراین، وقتی در مورد برخی از پیشرفت‌های عملکردی صحبت می‌کنیم، مانند اینکه این مک بوک 15 اینچی جدید 12 برابر سریع‌تر از سریع‌ترین مک بوک مبتنی بر اینتل است، واقعاً قابل توجه است.

اما من فکر می‌کنم کاربران کارهای بیشتری انجام می‌دهند. شما افراد زیادی دارید که به طور اتفاقی ویدیوها را در اینستاگرام خود ویرایش و آپلود می‌کنند. شما نیاز به عملکرد بیشتر و قابلیت‌های بیشتری دارید و کاربران انتظار دارند که دستگاهی با امکانات بیشتری داشته باشند. و در عین حال، ما مک بوک پرو را نیز از نظر عملکرد به سطح بعدی رسانده‌ایم تا قابلیت‌های جدیدی در انجام کارهای خلاقانه و حرفه‌ای با دستگاه ارائه دهد. بنابراین، من فکر می‌کنم که جداسازی خوبی بین این دو وجود دارد و مک بوک ایر، که اکنون شبیه به مک بوک پرو است و اندازه‌ی نمایشگر بزرگ‌تری دارد، انتخاب خوبی برای کاربران است تا بین آنها یکی را انتخاب کنند.

مک بوک ایر 2023 15 اینچی M2 باز روی یک سطح نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در مورد انتخاب پورت، آیا به اضافه کردن یک درگاه USB-C یا شاید یک اسلات کارت microSD فکر کرده‌اید؟

لارا: ما مک بوک ایر را به عنوان یک خانواده محصول می‌شناسیم، بنابراین فکر می‌کنم وقتی به مک بوک ایر نگاه می‌کنید، واقعاً بین اندازه نمایشگر انتخاب می‌کنید. بنابراین، می‌خواستیم این ویژگی را ثابت نگه داریم. ما فکر می‌کنیم انتخاب پورت برای طراحی باریک و سبک این محصول بسیار مناسب است.

علاوه بر این، ما یک آداپتور پورت دوگانه 35 واتی را بر روی مدل 15 اینچی قرار می‌دهیم. متوجه شدیم که افراد زیادی از یک پورت برای شارژ دستگاه‌های دیگر اپل خود استفاده می‌کنند. بنابراین، ایده این آداپتور دو پورتی این است که شما بتوانید مک بوک ایر و آیفون یا آیپد خود را به آن متصل کرده و به واقع یک پورت را آزاد کنید. این یک مزیت اضافه برای مدل 15 اینچی است. ما آداپتور 35 واتی و دو پورتی را در مدل 13 اینچی و بالاتر قرار می‌دهیم، اما در مدل 15 اینچی به صورت استاندارد قرار می‌گیرد.

ما شاهد تلاش سایر تولیدکنندگان لپتاپ بودیم که از موادی مانند آلیاژ منیزیم برای کاهش وزن استفاده کنند. آیا شما هم به این مورد توجه کرده‌اید؟

کیت: ما همیشه به گزینه‌های دیگر نگاه می‌کنیم و تیم مواد عالی در این زمینه به ما کمک می‌کند. در واقع، زمانی که به آلومینیوم بازیافتی روی آمدیم، آنها شرکای بزرگی در توسعه این آلیاژ منحصر به فرد برای ما بودند. از لحاظ قطعات، آلومینیوم CNC به ما امکان می‌دهد که به سرعت ویژگی‌های مورد نظر را بسازیم. به طور مثال، برای درگاه‌های داخلی محفظه، این کار فقط زمانی امکان‌پذیر است که با یک بلوک آلومینیوم ماشین‌کاری شده شروع کرده و دستگاه را بسازیم.

همچنین، ما می‌توانیم از نظر حرارتی از آن استفاده کنیم. رسانایی آلومینیوم کمی بهتر از آلیاژهای منیزیم است. البته آلومینیوم بهتر از آلیاژ منیزیم نیست، اما به اندازه کافی بهتر است تا بتوانیم به ویژگی‌های مورد نظر در این محصولات دست یابیم. همچنین، دوام آلومینیوم کمی بهتر است. ما با تیم مواد آلیاژها همکاری می‌کنیم تا آلیاژهای با استحکام بالاتری طراحی کنیم و می‌توانیم از آنها برای پشتیبانی از محفظه‌هایی به ضخامت 11.5 میلی‌متر استفاده کنیم.

در نهایت، به دست‌یابی به پوشش‌های ظاهری که در مواد دیگر ممکن نیست، نیز توجه می‌کنیم.

بطور کلی، بزرگترین چالش در مورد مک بوک ایر 15 اینچی چیست؟

چالش مهندسی آن بسیار دشوارتر از آنچه که اکثر مردم تصور می‌کنند است. با حفظ سیستم در گوشه و نگاه به تنها یک بخش از آن، مطمئن می‌شویم که محصول محکم و با دوام است و واقعاً کیفیت اپل را که همه از ما انتظار دارند، ارائه می‌دهد. حتی نمی‌خواهیم مردم به این مسئله فکر کنند. ما می‌خواهیم هر کاری که ممکن است انجام دهیم تا این تجربه فوق‌العاده باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *