11 چیزی که هرگز نمی دانستید می توانید در ماشین لباسشویی بشویید

11 چیزی که هرگز نمی دانستید می توانید در ماشین لباسشویی بشویید

بهترین ماشین های لباسشویی روز لباس شویی را به روز می کنند تنها کافی است لباس های خود را داخل آن بیندازید، برنامه را تنظیم کنید و از آن لذت ببرید. و در حالی که ما برای راحتی این دستگاه ارزش قائلیم، در واقع آن متنوع تر از چیزی است که بیشتر ما به آن اعتبار می دهیم. انواع وسایل را می توان در ماشین لباسشویی تمیز کرد که آن ها را حتی مفیدتر می کند. البته مراقب باشید که از این 15 مورد که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید، اجتناب کنید.

آیتم های غیر منتظره ای که در اطراف خانه یافت می شوند در واقع برای این دستگاه مناسب هستند و به شما این شانس را می دهند که بدون نیاز به شستن دستی خاک آن ها را تازه کنید. پس چرا از آن استفاده نکنیم؟ برای شروع، 11 مورد از این دست را در اینجا لیست کرده ایم، از جمله بهترین توصیه های چرخه و نکات پیش از بارگیری. چه کسی می دانست ماشین های لباسشویی می توانند این کار را انجام دهند؟

1. بالش

بالش کثیف
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

روز به روز افراد بیشتری متوجه می شوند که شما می توانید بهترین بالش ها را در ماشین لباسشویی بشویید، اما هنوز هم ارزش ذکر کردن را دارد. در اینجا به پلی استر، پنبه، پر یا بالش های فوم حافظه دار اشاره می شود که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار گیرند زیرا می توانند به هسته فوم آسیب برسانند.

توصیه می کنیم هر بار دو بالش را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید یا اگر فقط یک بالش برای شستن وجود دارد، از حوله برای پر کردن بار استفاده کنید. این کار به تعادل درام کمک می کند و مانع از لرزش ماشین لباسشویی با افزایش سرعت می شود. دستورالعمل های برچسب مراقبت برای شستشو و خشک کردن را دنبال کنید و بالش های خود را (در حالت ایده آل در نور خورشید)پس از اتمام خشک کنید. برای راهنمایی کامل، ببینید چطور یک بالش را بشویید

2. تخت حیوانات خانگی

سگی که در تخت خوابیده است
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

در حالی که همه ما حیوانات خانگی خود را دوست داریم، آن ها با سگ های خانگی خود می آیند. یکی از این مزاحمت ها، بس تر نامناسب حیوانات خانگی است که باید با آن کنار بیایید. فرقی نمی کند که حیوان خانگی شما یک روز تصادف کرده باشد، یا تخت خواب فقط روز به روز مورد استفاده قرار بگیرد، در نهایت شروع به بوییدن می کند و نیاز به رسیدگی دارد.

بعضی ها وقتی به این نقطه می رسند یک تخت حیوانات خانگی جدید می خرند، اما نباید یکی از بهترین تخت های سگ را هدر دهید. کمی پول پس انداز کنید و به جای آن آن را در ماشین لباسشویی اجرا کنید. اغلب تخت های حیوانات خانگی دارای دستورالعمل برچسب مراقبت هستند تا شما را در بهترین شرایط راهنمایی کنند. گاهی اوقات فقط پوشش می تواند وارد شود، و گاهی اوقات همه چیز مناسب است که این تا حد زیادی به این بستگی دارد که فضای داخلی و همچنین اندازه تخت حیوان خانگی از چه چیزی ساخته شده است. به یاد داشته باشید که هر موی حیوان خانگی را قبل از انداختن آن در طبل با یکی از بهترین جارو برقی ها جارو کنید. از یک شوینده ایمن برای حیوانات خانگی نیز استفاده کنید، مانند شوینده ضد آلرژی Ecology Works (39 دلار، آمازون)

3. اسباب بازی های کرکی

یک خرس عروسکی در کنار دو مخروط کاج
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اسباب بازی های کهنه چیز دیگری است که می توانید با استفاده از ماشین لباسشویی تازه کنید، اما باید مطمئن شوید که مناسب است چون بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد. اگر اسباب بازی به خصوص قدیمی یا با ارزش است، توصیه می کنیم به جای آن با دست شسته شود. همچنین اگر ماشین لباسشویی حاوی لوازم الکترونیکی غیرقابل جدا شدن است، یا دارای تزیینات یا ظاهری بیش از حد شیک است، از خرید آن خودداری کنید.

اما اگر با یک اسباب بازی لاکچری استاندارد سر و کار دارید، ماشین لباسشویی گزینه مناسبی است. شما به مواد شوینده زیادی نیاز نخواهید داشت و به طور کلی یک چرخه ملایم با آب سرد بهترین تنظیمات برای استفاده خواهد بود. قبل از اینکه بدانید، اسباب بازی مورد علاقه کودکانتان به خوبی اسباب بازی های جدید خواهد بود.

4. فرش

بهترین فرش های فضای باز
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

برخی از قالی ها واقعا قابل شستشو با ماشین هستند در واقع برنده ما برای بهترین قالیشویی فضای باز، قالیشویی روگ است که دارای دو بخش است تا بتوان به راحتی قسمت بالایی آن را در ماشین لباسشویی قرار داد. دستورالعمل های مراقبتی را برای شفاف سازی در مورد بهترین تنظیمات، که بسته به مواد متفاوت خواهد بود، بررسی کنید و به یاد داشته باشید که قبل از شستشو فرش را جارو کنید یا تکان دهید.

فقط مطمئن شوید که از قرار دادن هر چیزی با یک پشت لاستیکی در ماشین لباسشویی خود اجتناب کنید. حرکت تند طبل در اینجا می تواند آسیب هایی را به همراه داشته باشد. برخی از فرش ها نیز ممکن است آنقدر بزرگ باشند که در ماشین لباسشویی شما جای نگیرند یا فقط در این حالت خشک شوند، آن ها را به خشکشویی ببرید.

5. پارچه های میکروفیبر

یک پارچه میکروفیبر سبز رنگ که برای تمیز کردن سطح چوبی استفاده می شود
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

پارچه های میکروفیبر یکی از مواردی است که بسیاری از ما تمیز کردن آن را فراموش می کنیم، اما واقعا باید توجه داشته باشیم که تمیز کردن آن با ماشین لباسشویی چقدر آسان است. این پارچه ها با تمیز کردن روزانه انواع کثیفی و باکتری ها را جمع آوری می کنند و اگر بعد از هر بار استفاده شسته نشوند، باقی مانده را به سطح بعدی منتقل می کنند.

شستن آن ها با ماشین لباسشویی بسیار ساده است. توصیه می کنیم که آن ها را از لباس های معمولی خود جدا کنید در غیر این صورت لباس های شما جلب توجه خواهند کرد و با باقی لباس های خود هر گونه میکروب را پخش خواهید کرد. همچنین از یک ماده شوینده میکروفایبر اختصاصی مانند شوینده میکروفایبر شیمیایی (14 دلار، آمازون)استفاده کنید و از نرم کننده پارچه اجتناب کنید. پارچه شما باید برچسب مخصوص به خود را برای راهنمایی در مورد بهترین تنظیمات ماشین لباسشویی داشته باشد، اما اگر با لکه های سرسخت سر و کار دارید باید از گرم ترین دمای ممکن استفاده کنید. در این مطلب نحوه تمیز کردن یک دستمال میکروفایبر با جزئیات کامل را آموزش می دهیم.

6. کیف بدنسازی

شخصی در حال بسته بندی کیف باشگاه با دمبل، بطری آب و حوله روی زمین
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

همه ما بعد از هر تمرین به خوبی از شستن لوازم ورزشی خود مطلع بودیم، اما آیا تا به حال برای بوی کیف ورزشی خود دست از کار کشیده اید؟ عرق و رطوبت می تواند به راحتی از لباس های دست دوم و حوله های مرطوب به خود کیف منتقل شود، بنابراین جای تعجبی ندارد که حتی بهترین کیف های ورزشی هم می توانند بوی بد را حس کنند. و اگر به آن فکر کنید، این تنها با هر بار استفاده به لوازم ورزشی تازه شما باز خواهد گشت.

به همین دلیل باید برای شستن کیف ورزشی خود در مواقع ضروری وقت بگذارید. خوشبختانه برخی از آن ها می توانند مستقیما وارد ماشین لباسشویی شوند. ابتدا برچسب مراقبت های داخلی را چک کنید تا ببینید آیا این مورد وجود دارد یا شستن با دست ضروری است. اگر می توانید از دستگاه استفاده کنید، بهترین کار این است که با یک ماده شوینده ملایم به یک چرخه سرد و ملایم بچسبید. حتما قبل از شستشو تمام محتویات را بردارید و کیسه را داخل آن قرار دهید. بندها را نیز بردارید تا در طول چرخه دچار مشکل نشوند.

7. کش های مو

موهای کسی با استفاده از کش مو به عقب بسته شده است
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

وقتی به آن فکر می کنید، کراوات مو حاوی مقداری چربی و چربی است. روغن های موی ما به طور طبیعی به این موارد منتقل می شوند و اگر آن ها را در حین ورزش یا در حمام بپوشید، می توانند در معرض عرق و رطوبت نیز قرار بگیرند. باور کنید یا نه، حتی این وسایل کوچک هم برای رفتن به داخل ماشین لباسشویی ایمن هستند، هرچند به دلیل اندازه آن ها، باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

هر آیتم کوچکی مانند کراوات مو را در یک کیسه توری مانند این مجموعه از کیسه های لباس 5 مش (7 دلار، آمازون)قرار دهید. سپس می توانید آن ها را با لباس های معمولی خود بشویید و در طول چرخه گم نشوند. همچنین تا زمانی که از پارچه های بادوام مانند پنبه، نایلون و پلی استر ساخته شده باشند، می توان آن ها را در ماشین لباسشویی شست.

8. پرده حمام

حلقه ها و بخش بالایی یک پرده دوش سفید که لکه دار شده است
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگر یک پرده دوش سنتی در حمام خود آویزان کرده باشید، ممکن است به مرور زمان متوجه ایجاد لکه های سیاه و نارنجی روی آن شوید. چیزی که شما در اینجا به آن نگاه می کنید کپک و کپک است که نتیجه جو مرطوب جاری و همچنین هر صابونی است که با آن پاشیده می شود. نگاه کردن به آن چندان هم زیبا نیست، علاوه بر این می تواند بوی بدی هم بدهد، اما قبل از خرید یک پرده دوش جدید، باید بدانید که این پرده ها می توانند در ماشین لباسشویی نیز وجود داشته باشند.

تنها کافی است هر گونه قلاب را بردارید و پرده دوش را داخل ماشین لباسشویی خود قرار دهید و آن را با حوله پر کنید تا بار متعادل شود. مواد شوینده معمول خود را اضافه کنید (اگر با کپک سر و کار دارید و پرده سفید یا شفاف است می توانید از سفیدکننده استفاده کنید)، سپس با استفاده از بالاترین دمای مجاز برچسب مراقبت در یک چرخه ملایم اجرا کنید. دقت کنید که دما و دور توصیه شده بسته به ماده متفاوت خواهد بود. سپس آن را سر جای خود بچسبانید تا خشک شود. برای راهنمایی های دقیق، در اینجا نحوه تمیز کردن پرده دوش را توضیح می دهیم.

9. کیسه مواد غذایی قابل استفاده مجدد

کیسه های پنبه ای قابل استفاده مجدد پر از میوه و سبزیجات
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

کیسه های مواد غذایی قابل استفاده برای صرفه جویی در مصرف پلاستیک عالی هستند، اما این کیسه ها نیز می توانند با استفاده منظم کثیف شوند. سبزیجات تازه می توانند با خاک باقی مانده پوشانده شوند، در حالی که گاهی اوقات یک شیشه می تواند ناخواسته نشت کند. در هر صورت، کیسه های مواد غذایی قابل استفاده مجدد هر از گاهی نیاز به تمیز کردن دارند تا ظاهر آن ها جدید به نظر برسد.

خوشبختانه از آنجایی که این لباس ها اغلب از پنبه یا پلی استر ساخته می شوند، برای ماشین لباسشویی نیز مناسب هستند. تنها کافی است آن ها را بیرون آورده، هر گونه قسمت اضافی را حذف کنید و در صورت داشتن برچسب مراقبت، آن ها را مطابق با برچسب مراقبت بشویید. به طور کلی، با مواد شوینده استاندارد خود به یک شستشوی گرم پایبند باشید، اگرچه یک چرخه ملایم و آب سرد برای کیسه های قابل استفاده مجدد ساخته شده از پلی پروپیلن بهتر است.

10. کفش و کفش کتانی برزنتی

یک جفت کفش سفید روی یک دیوار قرمز نگه داشته شده است
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

بله، کفش های کتانی و کفش های ورزشی واقعا می توانند به ماشین لباسشویی شما بروند. و این چیز بدی نیست، با توجه به کثیفی و کثیفی که می تواند بر روی این آیتم ها ایجاد شود. ابتدا هرگونه کثیفی اضافی خشک شده را با دست پاک کنید که نمی خواهید این کار به ماشین لباسشویی ختم شود. سپس بند کفش ها و همچنین بند کفش ها را بردارید. همان طور که پیش تر گفته شد، هر کدام از آن ها می توانند در یکی از کیسه های توری قرار بگیرند تا از گره خوردن آن ها جلوگیری شود.

سپس کفش ها، بندها و کف پای خود را در طبل قرار دهید. بالا بردن بار با استفاده از حوله این مرحله مهم است زیرا شما نمی خواهید کفش ها در طول چرخه دور انداخته شوند. با استفاده از یک ماده شوینده ملایم با آب سرد در یک چرخه ملایم بشویید، سپس به صورت ایده آل در نور خورشید خشک کنید.

11. پتوهای برقی

یک پتوی برقی روی مبل
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

با توجه به نام برق، اگر کمی در این مورد محتاط باشید، قابل درک است. پتوهای برقی یکی از مواردی است که به دلیل اجزای الکتریکی داخلی از شستشو خودداری می کنیم. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از پتوها و وسایل برقی مدرن در واقع قابل شستشو با ماشین هستند و برخی از آن ها حتی برای بهترین خشک کن های لباس نیز مناسب هستند. و با در نظر گرفتن مقدار عرقی که در رختخواب ترشح می کنیم و همچنین زمانی که توسط چنین منبع گرمایی پوشیده می شویم، خوب است.

برای این کار ابتدا باید کنترلر و کابل های برق را جدا کنید، اما در غیر این صورت می توانید پتو را به داخل استوانه پرتاب کنید. البته همیشه باید دستورالعمل های مربوط به برند خاص خود را بررسی و دنبال کنید که برخی از آن ها ممکن است مناسب نباشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به تنظیمات خاص یا آماده سازی های متفاوت نیاز داشته باشند. چرخه سرد و ملایم با مواد شوینده ملایم معمول است. قبل از استفاده مجدد از آن مطمئن شوید که کاملا خشک است.

در هر صورت، اگر پتوی برقی شما روزه ای بهتری را پشت سر گذاشته و قصد ارتقا آن را دارید، اکیدا توصیه می کنیم برای راحت تر شدن کارها در آینده به سراغ پتویی بروید که قابل شستشو با ماشین است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *