۱۰ بهترین سریال سال ۲۰۲۳ – تجربیات فراوان از دنیای تلویزیون

۱۰ بهترین سریال سال ۲۰۲۳ – تجربیات فراوان از دنیای تلویزیون

تماشای تلویزیون برای من به یک سبک زندگی تبدیل شده است، تا جایی که تصمیم گرفتم تعداد مجموعه‌های تلویزیونی سال ۲۰۲۳ را بشمارم و دقیقاً در حدود ۵۵ تا خسته شدم. فکر می‌کنید با پیشرفت تکنولوژی، می‌توانسته باشد به سبک “آینه سیاه” به من تعداد را بگوید (که اتفاقاً یکی از مجموعه‌هایی بود که امسال دیده‌ام).

من این را می گویم بنابراین می دانید که من از گزینه های زیادی برای ایجاد این لیست از بهترین نمایش های سال 2023 استفاده می کنم.

آن هایی که بریدگی را به 10 قسمت بالا تبدیل کردند احتمالا شما را شگفت زده نخواهند کرد. آن ها برخی از بزرگ ترین و پربیننده ترین برنامه هایی هستند که از تلویزیون پخش یا پخش می شوند. آن ها را می توان در لیست های پایان سال اکثر منتقدان یافت. آن ها احتمالا مال تو را ساخته اند

آن ها مرا به خنده می انداختند، مرا به گریه می انداختند، مرا به جیغ کشیدن و پرتاب اشیا وادار می کردند. آن ها مرا مجبور کردند که به سمت خانه بدوم تا به صورت زنده یا در ساعات پایانی به تماشای فیلم بنشینم. آن ها مرا وادار کردند که فکر کنم، یاد بگیرم، رشد کنم و قدرش را بدانم. بدون مقدمه بیشتر، این 10 برنامه برتر من در سال 2023 است.

۱۰. پارتی دان (Starz)

از چپ به راست: تایرل جکسون ویلیامز (در نقش ساکسون)، رایان هانسن (در نقش کایل برادوی)، زوئی چائو (در نقش لوسی)، مارتین استار (در نقش رومن دیبرز)، آدام اسکات (در نقش هنری پولارد) و کن مارینو در نقش رون دونالد در مهمانی پایین فصل 3 قسمت 3
(اعتبار تصویر: Starz)

تصمیم گیری برای انتخاب مجموعه‌ای که به این جایگاه رفت، عذاب آور بود. همانطور که در لیست افتخاری من زیر می‌بینید، بسیاری از عناوین شایسته از دست رفته‌اند. در نهایت، تصمیم گرفتم به حس گذشته تسلیم شوم، که این برگرداندن پس از سیزده سال از لغو افتتاح شد. این حالت را به بهترین شکل یادآوری کرد – خنده‌دار، غیرمعقول، تیز و سرزنده. امیدوارم که مهمانی ادامه داشته باشد.

پخش در Starz

۹. برای همه مردم (Apple TV Plus)

ماشا ماشکوا و جوئل کینامن در فصل چهارم برای همه بشریت
(اعتبار تصویر: Apple)

هر فصل For All Mankind در لیست بهترین های سال من قرار گرفته است و فصل چهارم هیچ تفاوتی با فصل اول ندارد. همه چیز شخصیت ها، محیط ها، تکنولوژی ها، سیاست ها و رئیس جمهورها را تغییر می دهد اما یک چیز باقی می ماند: شیفته تماشای آن.

هیچ بازی دیگری با چنین سرعتی حرکت نمی کند و در عین حال به آرامی نقشه و بلوک های شخصیتی را می سازد تا در نهایت بتواند آن ها را به شکلی دیدنی از پای درآورد. آیا مسخره است که اد بالدوین هنوز در فضا خدمت می کند؟ بله و من اهمیتی نمی دهم. رابطه او با دانیل پول اکنون چنان تحت تاثیر تاریخ مشترک آن ها قرار گرفته است که من خوشحالم که ناباوری را کنار می گذارم. به هر حال، این نمایش درباره تخیل و… است.

پخش در Apple TV Plus

۸. پوکر فیس (Peacock)

ناتاشا لیون در نقش چارلی کیل در پوکر فیس
(اعتبار تصویر: Evans Vestal Ward/Peacock)

ریان جانسون پیش از خلق پوکر فیس، با Knives Out و Glass Onion ثابت کرده بود که استاد اسرار است. هس صراحتا گفته بود که تماشای کلمبو در دوران همه گیری باعث شد تا او به جای فیلم هایش، به سراغ ساخت یک سریال طنز برود.

جانسون همچنین به هم کاری با ستاره ای به نام ناتاشا لیونه پرداخت که خاصیت مغناطیسی زمین به خوبی با این فرمت سازگار است. او در حالی که از گذشته اش در پلیموت باراکودا می گریزد، با شخصیت های رنگارنگی روبرو می شود که در طول مسیر درگیر جنایات عجیبی هستند. همان طور که لیونه در زبان روسی می گوید: چه مفهومی!

پخش در Peacock

۷. Slow Horses (Apple TV Plus)

گری اولدمن در اسب های کند
(اعتبار تصویر: Apple)

درامای جاسوسی می‌تواند به افزایش شگفت‌آوری کم نیاز باشد، اما “اسلو هورس” طلاق خالص است. بیشتر به خاطر بازی استاره گری اولدمن است، که با شخصیت ژکسون لمب ناپارسایی، به همراه نوشته‌های عالی که به او امکان می‌دهد تا زنگره‌ها و توهین‌های فراوانی را ارائه دهد، در هر فصل گنجانده شده است. هر فصل از “اسلو هورس” یک راز بزرگ مختلف داشته است، اگرچه روابط و رقابت‌ها برای ایجاد یک چارچوب جاسوسی پیچیده و دارای دوران مختلف بسیار جذاب هستند. فصل سوم واقعاً در این زمینه پاداش داده است، زیرا چهره‌های آشنا برای افزودن جذابیت ظاهر می‌شوند.

پخش در Apple TV Plus

۶. وظیفه دادرسی (Freevee)

جوایز راهنمای Tom's Guide 2023: هیئت داوران
(اعتبار تصویر: Amazon Freevee)

در ابتدای سال ۲۰۲۳، من شرط می‌بستم که هرگز یک مجموعه Freevee را در لیست بهترین‌هایم قرار نخواهم داد. و می‌خواستم آن پول خوب را از دست بدهم. “Jury Duty” از هیچ جا ظاهر نشده بود، که شاید افزودن به لذت تماشا کمی بیفزاید. این یک مفهوم دیوانی خودش است: یک نفر واقعی و بی‌گمانی را متقاعد کنید که او در یک دادگاه شرکت می‌کند. هر جنبه از دادگاه کاملاً جعلی است – قاضی، سایر هیئت منصفه‌ها (شامل جیمز مارسدن به عنوان خودش)، وکلا، شاهدان و کارگران دادگاه همه بازیگر هستند.

تنها رونالد گلدن فکر می‌کند این یک پرونده واقعی است. من نمی‌توانم او را سرزنش کنم که گول خورد؛ من خودم همیشه فراموش می‌کردم و با اینکه می‌دانستم که همه چیز ساختگی است! آنچه “Jury Duty” را به اندازه کافی خوب می‌کند این است که هرگز به رونالد استهزا نمی‌کند بلکه او را به عنوان یک قهری نشان می‌دهد.

پخش در Freevee

۵. آخرین ما (HBO)

پدرو پاسکال در نقش جوئل و بلا رمزی در نقش الی در فیلم The Last of Us
(اعتبار تصویر: Liane Hentscher/HBO)

من هیچ وقت بازی را بازی نکرده‌ام، این را بگذارید کنار. به همین دلیل است که با انتظارات کمی به سریال “آخرین ما” رفتم. یک درام زامبی ماهرانه که با فصل‌های اول “مردگان متحرک” قابل قبول بوده باشد، قابل قبول بود. به جای آن، من درگیر یک داستان عاشقانه پس از فاجعه شدم. یا باید گفت داستان‌ها. یکی بین والدین، یعنی جوئل و الی، و دیگری بین بیرون رفتن رومانتیک بینایی به نام بیل و همسرش فرانک. قارچ ممکن است بی‌روپا و ناقابل اجتناب باشد، اما قلب انسان نیز اینچنین است. پخش در HBO

۴. سگ‌های رزرو (FX on Hulu)

بازیگران فصل 2 Reservation Dogs
(اعتبار تصویر: FX)

برخی از بزرگ ترین برنامه های تلویزیون، حداقل از سوی مخاطبان و هیات داوران، کم تر شناخته شدند. در طول این سه فصل، منتقدان از سگ های نگهبان به عنوان شاهکاری که صداهای بومی را برجسته می کند، یاد کرده اند. جرم این برنامه به قدری کم بود که تنها یک بار نامزد دریافت جایزه امی شد.

بسیار خوب، بسیار خوب. سگ های نگهبان می توانند در میان ما بچه های خونسرد یک راز باقی بمانند باشگاه منحصر به فرد ما می تواند کمدی گاهی خنده دار و گاهی خنده دار، درام دلهره آور اما هرگز خشن، اجراهای ظریف و در عین حال عالی و نگاه به یک جامعه منحصر به فرد را برای خود حفظ کند.

استریم در هولو

3. گوشت گاو (Netflix)

(ل تا ر) علی ونگ و استیون یون در BEEF
(اعتبار تصویر: Netflix)

بگذارید نتیجه بررسی Beef من ثابت شود: یکی از بهترین نمایش های سال 2023، BEEF از طنز تند برای کشف احساسات تاریک خشم، درماندگی و خیانت استفاده می کند. علی وونگ و استیون یون در حالی که دشمنی بین شخصیت های آن ها به یک سواری وحشی پر از پیچ وخم های سرگرم کننده و چرخش های تکان دهنده تبدیل می شود، نمایش های مهیجی را اجرا می کنند.

بیف با یک فرض ساده شروع می شود: حادثه خشم جاده ای در پارکینگ حومه شهر با این حال، از آنجا به داستانی انتقام جویانه تبدیل می شود که هم نامعقول است و هم کاملا قابل توجیه. بوق بزن

استریم در نتفلیکس

2. خرس (FX در Hulu)

جرمی آلن وایت و آیو ادیبری در فصل دوم خرس
(اعتبار تصویر: FX on Hulu)

بله، سرآشپز! در فصل دوم که شخصیت ها در آن با مشکلات زیادی برای باز کردن یک رستوران جدید مواجه می شدند، شخصیت ها کمی آرام تر شدند و عمیق تر شدند.

به طور کلی، فصل دوم کم تر دچار آسیب دیدگی شد، اگرچه قسمت تعطیلات ماهی ها شاید استرس زاترین چیزی بود که تا به حال دیده ام. به همان خوبی که بود (این همه دنباله دار!) ، بهترین کاری که خرس انجام داد این بود که به سیدنی، مارکوس و حتی ریچی داستان های مستقل قابل توجهی داد که آن ها را برای یادگیری و رشد به جهان فرستاد. نمایش برای آن غنی تر بود. نمی توانم صبر کنم تا ببینم دوره سوم چه می آورد.

استریم در هولو

1. جانشینی (HBO)

(ل به راست) سارا اسنوک در نقش شیو، کایران کالکین در نقش رومن و جرمی استرانگ در نقش کندال در جانشینی
(اعتبار تصویر: David Russell/HBO)

مرگ لوگان رویس از همان ابتدا به عنوان و فرضیه جانشینی مطرح شد. با این حال، وقتی این اتفاق در اواسط فصل آخر رخ داد، هنوز هم به نوعی تکان دهنده بود. بچه های بزرگ سالش نقشه کشیده بودند و به هم چنگ زده بودند تا روزی جای او را بگیرند. اما وقتی بالاخره روز موعود فرا رسید، آن ها گیج و سرگردان ماندند. تلاش آن ها برای بالا و پایین رفتن و رسیدن به جایگاه برتر به طرز غم انگیزی جذاب بود.

شبکه HBO چندین دهه است که شب های یکشنبه را در اختیار دارد و موفقیت های اخیر ثابت کرد که چرا هر هفته ضیافتی از گفت وگوهای خنده دار و اجراهای خداپسندانه بود که در شبکه های اجتماعی مطرح می شد. به همین دلیل است که نه. یک نمایش پسرانه در سال 2023

استریم روی مکس

دیگر موارد (به ترتیب حروف الفبا):

  • ابوت (ABC)
  • چگونه با جان ویلسون ارتباط برقرار کنیم؟
  • تنها قتل در ساختمان (هولو)
  • دو نفر دیگر (مکس)
  • ملکه شارلوت: یک داستان بریجرتون (نتفلیکس)
  • Shrinking (اپل تی وی پلاس)
  • سیلو (اپل تی وی پلاس)
  • کسی در جایی (HBO)
  • ستاره (مکس)
  • خائنین (پیکاک)

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *